5 krokov k lepšiemu bývaniu

1.      Zbavte sa zbytočností

Nikto predsa nemôže byť spokojný so svojím domovom, ak je plný nepotrebných vecí. Možno ste si ich odložili v domnienke, že ich neskôr nejako využijete, ale položte si dôležitú otázku. Je to naozaj tak? Možno by bolo lepšie, keby ste si vytriedili veci, ktoré pre vás nemajú žiadnu sentimentálnu hodnotu a namiesto toho, aby na ne sadal prach, ich môžete predať či darovať cez rôzne bazáre. Okrem bonusu, že dostanete malý obnos peňazí, sa vám navyše uvoľní miesto. To už znie dobre, nie?

rostliny
 

2.      Poriadok nadovšetko

Ak bývate v malej garzónke, určite viete, ako veľa spraví neporiadok. Ukrojí vám z voľného miesta, uberie vám z dobrej nálady a rozhodne byt nevyzerá zďaleka tak dobre, ako keď sú veci na svojich miestach. Čím menší je váš domov, tým viac by ste mali dbať o čistotu.
 

3.      Svetlé farby

Pri zariaďovaní izby by ste si mali dať záležať na tom, aby ste používali svetlé farby, ktoré vám opticky zväčšia priestor. Okrem toho, tmavé farby pôsobia depresívne a ak chcete mať harmonický domov plný pozitívnej energie, určite sa ich vyvarujte.

obývák
 

4.      Vôňa

Keď vkročíme do nejakého bytu či rodinného domu, prvú zacítime vôňu. Preto by ste mali dbať o pravidelné vetranie, najmä pri varení pach jedla nasiakne do stien. Prípadne si môžete zakúpiť osviežovač vzduchu, nie je to drahá záležitosť a vie navodiť príjemnú atmosféru.
 

5.      Izbové rastliny

Podľa veľkosti vášho bývania by ste mali prispôsobiť počet izbových rastlín, ktorými si ho chcete vyzdobiť. Možno by ste neverili, ako živá rastlina dokáže zmeniť celkový vzhľad domova. A ak bývate vo veľkomeste, zelená rastlinka na vašom okne nemusí byť vôbec na škodu. Je to prírodná dekorácia a dodá vášmu domovu ten správny „šmrnc“. Pokiaľ ste praktický typ, izbovú rastlinu môžete nahradiť bylinkami a pri varení sa stačí len načiahnuť a odtrhnúť si to, čo potrebujete, priamo vo vašej kuchyni.