Ako ušetriť na kúrení ?


Počasie sa neustále mení a deň čo deň je zimšie a zimšie. Ľudia ktorý kúria na tuhé palivo respektíve drevo majú obrábajú výhodu že za kúrenie zaplatia len raz ročne teda keď si kúpia drevo. Možno si poviete že drevo je približne drahé a viac sa oplatí kúriť plynom . No skutočnosti je to práve na opak. Zatiaľ čo za drevo zaplatíte len raz , za plyn musíte platiť každý mesiac. Ale aj pri plyne sa dá ušetriť až niekoľko desiatok eur , a stačí na to len pár trikov ktoré môžete vyskúšať , a sami zistíte že skutočne to funguje.

grafika
 
>         Prvá rada ktorá by Vám mohla ušetriť peniaze za kúrenie je aby ste zbytočne nekúrili tam kde práve nie ste. Teda ak sa nenachádza tesne v tej miestnosti. Napríklad ak ste práve v obývacej miestnosti a kúrite aj v izbe práve ste zo svoje peňažný stratili desať až pätnásť eur. Preto je dobré ak udržujte teplotu v obývačke do 20 stupňov , teplo prechádza do celého bytu. Teda stačí ak necháte otvorené dvere na izbe a teplo bude prúdiť aj tam. Ak ale idete spať , vypnite kúrenie v obývačke a pustite radiátor v spálni . Teplota spálni by sa mala pohybovať okolo 18 – stých stupňoch , a táto teplota Vám táto   dokáže ušetriť peniaze . Ak máte túto  teplotu nastavenú , môžete ušetriť  priemerne jedno euro na deň .
 
»          Ak odchádzate mimo svojho domu či bytu nevypínajte kúrenie. Viem možno sa Vám to bude zdať ako zlá rada ale keď sa vrátite domov museli by ste kúriť znova a to Váš môže stať príliš veľa peňazí. Stačí ak po odchode necháte radiátory spustené okolo 16 – stupňoch, a neskôr môžete prikúriť o pár stupňov viac.

topení
 
·         Správne vetranie je veľmi dôležité pre vaše zdravie. Toto je fakt ktorý musí dodržiavať každý . Ale pri vetranie rýchlo uniká teplo a potom budete mať v celom bývaní zimu. Preto je dobré ak otvoríte okná len na pár minút aby sa vymenil vzduch , za čerstvý. Ak používate vetráčky , nie sú príliš účinné ako si myslíte.  Vetráčky vypustia von mnoho tepla a malo čerstvého vzduchu.