Anticelulitídna LPG masáž

LPG masáž dostala svoje meno na počesť svojho tvorcu Louis Paula Gautiera. V mnohých LPG salónoch sa masáž celulitídy označuje ako endermológia alebo lipomassage. Počas procedúry špeciálna tryska s vákuom "nasáva" pokožku a miesi ju medzi dvoma valcami. Výhodou anticelulitídnej LPG masáže je absolútna bezbolestnosť. Aby vstavané valčeky nepoškodili pokožku, pacient počas zákroku nosí špeciálny oblek. Účinok LPG masáže je spôsobený kombináciou vákua, vibrácií a mechanického pôsobenia na mastné tkanivo. V dôsledku tohto postupu sa tukové bunky deformujú a tuk sa rozpadne a vylučuje sa prirodzene. Tiež zvyšuje tok krvi v problémových oblastiach, zvyšuje tok kyslíka a živín do tkaniva. V dôsledku lymfatickej drenáže sú znížené opuchy, vyrovnávanie kože a posilnenie svalov.

pomerančová kůže

Bezprostredne po masáži LPG sa môže vyskytnúť nepohodlie – začervenanie kože, opuch. Tieto nepríjemné dôsledky prechádzajú samy osebe a nevyžadujú liečbu. Celulitída na nohách  zmizne po 10-20 procedúrach LPG masáže, ktoré sa vykonávajú za 1-2 dni. Kvôli konsolidácii dosiahnutého výsledku by sa priebeh postupov mal zopakovať o mesiac.

Existuje celý rad patologických stavov, ktoré sú kontraindikované pri vedení LPG masáže. Metódu je zakázané využívať, ak máte :

  • Ťažké ochorenia srdca, krvných ciev a močového systému;
  • Akútne vírusové ochorenia sprevádzané zimnicami, horúčkou, svalovou bolesťou;
  • Prítomnosť novotvarov (benígnych alebo malígnych);
  • Kŕčové žily;
  • Dermatologické ochorenia;
  • Porušenie celistvosti kože (rany, rezy, odreniny);
  • menštruáciu;
  • Tehotenstvo a laktácia;

masáž
Predtým ako sa rozhodnete o LPG na celulitídu, odporúčame konzultovať s lekárom. Účinnosť manuálnej a hardvérovej  anticelulitídnej masáže  závisí od kvalifikácie a skúseností masérskeho terapeuta. Čím vyššia je profesionalita kozmetika, tým účinnejší bude postup. Odborníci súhlasia s tým, že ručná masáž umožňuje efektívnejšie eliminovať objem bokov a zadku, pretože po procedúrach sa zvyšuje odtok lymfy. Liek s anticelulitídnym masážnym prostriedkom LPG vyrovnáva pokožku a eliminuje "pomarančovú kôru". Použitie zariadenia LPG umožňuje pôsobiť na hlboké vrstvy dermis, vďaka čomu sa abnormality tukov rozdeľujú rýchlejšie a vo väčšej miere.