Budovanie offline komunity pomôže vášmu online marketingu

Vytvorte offline komunitu v súlade s poslaním spoločnosti

Každé úspešné podnikanie má za účel niečo jedinečné ponúknuť. Ak chcete vytvoriť úspešnú offline komunitu, zistite, ako môžete vytvoriť udalosť so zameraním na niečo, čo nikto iný neposkytuje.
Ak si nie ste istí, kde začať, opýtajte sa svojich zákazníkov. Zvážte odoslanie prieskumu alebo oslovenie na sociálnych médiách. Opýtajte sa ich: Na čo k vám prichádzajú? Čo sa im páči? Prečo si vás vyberajú pred vašimi konkurentmi?

marketing

Samozrejme, že váš produkt alebo služba nebude apelovať na každého. Ak chcete podporiť úspešnú offline komunitu, musíte spojiť ľudí, ktorí skutočne veria vo vaše podnikanie.

Určite cieľ svojej udalosti
Čo chcete dosiahnuť s komunitou offline? Bez ohľadu na váš cieľ, mali by ste viazať vašu značku na  online marketingové ciele. Mala by byť tiež prispôsobená cieľovému publiku vašej firmy.
Ak organizujete udalosti, uistite sa, že udalosti majú jasný cieľ, ktorý je pre účastníkov zjavný. Jasne načrtnite, čo môžu vaši účastníci očakávať od podujatia – poskytnite príležitosti na vytváranie sietí.
Bez ohľadu na to, akú motiváciu poskytnete, zmapujte, ako ich povzbudí, aby zdieľali vaše hodnoty spoločnosti s priateľmi a spolupracovníkmi.

wifi

3. Rozhodnite o mieste
Komunity offline môžu posilniť lojalitu na miestach, kde ste už populárni, alebo zvýšiť povedomie o značke na viac nezmapovaných územiach. Kdekoľvek sa rozhodnete hostiť svoju udalosť, uistite sa, že rozumiete miestnej komunite.
Získajte inšpiráciu od miestnych firiem, aby ste zistili, ktoré témy propagujú. Keď ľudia vedia, že vám záleží na tých istých veciach, budete môcť vytvoriť komunitu, ktorá je verná vašej značke.

4. Zabezpečte komunikáciu offline a on-line komunít navzájom

Spájanie online a offline komunít môžete uskutočniť tak, že sa rozhodnete odmeniť svojich verných členov online komunity exkluzívnym prístupom k offline udalostiam, napríklad:

  • Včasná registrácia
  • Zľavy z cien vstupeniek
  • Špeciálne udalosti len pre členov

Navyše môžete poskytnúť účastníkom offline udalosti osobitný prístup ku komunitám online, udalostiam alebo výhodám. To vám pomôže vytvoriť holistickú komunitu.