Citroen C5 Aircross už za od 23 000£

Za takúto sumu získate 12,3 palcový digitálny združený prístroj na palubnej doske a 8 palcový dotykový displej ako štandard, rovnako ako možnosť bezdrôtového nabíjania smartfónov. Britom budú ponúknuté tri úrovne: Feel, Flair a Flair Plus.
Pre fanúšikov Citroenu je hlavným bodom záujmu, tohto inak konvenčného SUV segmentu C, jeho systém odpruženia. Keď bol tento model v roku 2017 uvedený na trh v Číne, išlo o prvý výrobný automobil Citroenu s komfortným odpružením s "progresívnymi hydraulickými vankúšmi".

citroen

Tiež môžeme hovoriť o príchode prvého hybridu spoločnosti, ktorý do konca roka 2019 bude najsilnejším vozidlom Citroënu a to vďaka celkovému výkonu 296 konských síl.
Model C5 nie je vylepšeným modelom C3 Aircross, aj keď sú si dosť podobné. Má black-outové stĺpiky a dvojtónové strešné nosníky, ktoré sú buď červené alebo strieborné a tvoria skutočne pekný prvok.

Jeho opakujúci sa lichobežníkový tvar sa zrkadlí v karosérii a kapote, zatiaľ čo 3D grafika zadných svetiel dodáva modelu geniálny nádych. Celkovo ide o atraktívny dizajn, ktorý nájdete v modeloch C4 Cactus hatchback a C3 supermini.
Dizajn interiéru je jednoduchý, horizontálny, pripomínajúci C3, ale kvalitnejší s 3D tkanivami a koženkou značky Nappa. Súčasťou je aj 12,3 palcový digitálny prístrojový priečinok, ktorý je možné konfigurovať podľa individuálnych preferencií a 8 palcová navigácia s dotykovou obrazovkou a dopravnými informáciami v reálnom čase alebo ovládacími prvkami smartfónu pre Apple CarPlay alebo Android Auto.

vizodlo

Citroën C5 Aircross sa začne predávať v Spojenom kráľovstve v januári 2019 a príde s rôznymi motorovými možnosťami. Všetky pohony sú v súlade s najnovšou generáciou emisných noriem Euro 6.2.
Pre milovníkov benzínov bude k dispozícii PureTech 130 S & S so šesťstupňovým manuálom popri PureTech 180 S & S. K dispozícii budú aj tri dieselové varianty: šesťstupňová manuálna BlueHDi 130, BlueHDi 130 S & S a BlueHDi 180 S & S.