Fakty o pneumatikách


Už o chvíľu sa blížia Vianoce a by si nechávate nákupy na poslednú chvíľu ? Na čo si dávať pozor a čo všetko by sme mali vedieť o pneumatikách na aute ? Toto sú fakty o ktorých by ste mali vedieť.
 
pneu

  1. Zimné pneumatiky sú vtedy užitočné ak sú ceste stále pokryté ľadom a snehom. V takom prípade sú na aute zbytočne keďže nie sú až tak úplne využite. Preto najlepšou voľbou je ak používate celo ročne pneumatiky. Na jednej strane je to výhoda pre tých ktorý nebývajú oblastiach v ktorých je neustála pokrývka ladu a snehu a  na druhej ty ktorý používajú čelo ročne pneumatiky majú pokoj a nemusia riešiť prežívanie pneu  a nikto vám nedá pokutu za to že ich používate a navyše ušetríte množstvo peňazí za kúpu nových  zimných  pneumatík. Ale ak bývate v oblastiach kde je pokrývka ladu a snehu stále alebo idete na dovolenku do zimných krajín zimné pneumatiky musíte použiť.

 

  1. Výkon zimných pneu nezávisí od hĺbky dezénu. Platí pravidlá že či väčšia hĺbka dezénu tým lepší výkon na vozovke. Odporúčaná minimálna  hĺbka dezénu sú 4mm .  Tento dezén je pre stav a povrch vozovky akurát , ale nezabúdajte že dezén je potrebné počas zimí kontrolovať.

 

  1. Moderné pneu majú vo vyšších rýchlostiach lepší výkon. Na trhu nájdeme množstvo

kolo
pneumatík ktoré majú rôzne povrchy.  Ale sú aj také ktoré sú pri vyššej rýchlosti výkone a odolnejšie vďaka behúňovej  zmesi . Ak si zakúpite zimné pneumatiky a neviete do akej rýchlosti môžete na nich jazdiť , túto informáciu nájdete priamo na pneumatikách. Každé písmená udáva inú hodnotu rýchlosti. Najčastejšie to nájdete na tých novší pod označením Q to znamená že táto pneumatika je vhodná do rýchlosti maximálne 160 kilometrov. Pneumatika z označením H je do maximálnej rýchlosti 210 kilometrov za hodinu  ,písmeno T je do rýchlosti od 190 do 240 km a písmeno W je do 270 km/h.