J-krása: Japonská starostlivosť o pleť


Rodokmeň japonského make-upu sa počíta od 6. storočia nášho letopočtu. Gejša vybledla a matovala tvár s ryžovým práškom a maľovala pery rozdrvenými okvetnými lístkami svetlice. 

make up

PREČO SA ALE TENTO TREND OBJAVIL AŽ TERAZ?
Je to všetko o hospodárskej kríze. Zatiaľ čo Japonci začali utrácať menej peňazí v kozmetických oddeleniach pre luxusný tovar, juhokórejská vláda investovala do kozmetiky, pričom sa zamerala na dostupné produkty. Vývoj kozmetického priemyslu v krajine stúpajúceho slnka sa spomalil a v republike sa na všetkých pultoch vrhol dopredu. Teraz sa ale kyvadlo opäť otočilo opačným smerom. Kórejská kozmetická objednávka sa znudila, Japonsko prekonalo krízu a letné olympijské hry poskytli Tokiu nový príliv turistov, ktorí vrátia J-krásu na medzinárodnú kartu.

mast

AKO SA J-KRÁSA LÍŠI OD K-KRÁSY?
Kórejčania sú v kozmetike bežci na krátke vzdialenosti a Japonci preferujú maratóny. Jednoducho povedané, Kórejčania sa spoliehajú na okamžitý a krátkodobý výsledok a pre japonské ženy je prvou prioritou každodenná prevencia.

AKÝ TYP KOŽE V JAPONSKU JE POVAŽOVANÝ ZA KRÁSNY?
V Japonsku sa verí, že zdravá a krásna pokožka by mala byť predovšetkým mäkká a biela. To vysvetľuje obrovský výber jemných látok (zmäkčovadiel) .

AKÉ JE TAJOMSTVO JAPONSKEJ STAROSTLIVOSTI O PLEŤ?
Napriek tomu, že japonskí ľudia uprednostňujú menej výrobkov, zvyšujú ich účinnosť pomocou špeciálnych techník aplikácií a masáži tváre.

parfém

AJ V JAPONSKU SÚ CUDZIE PRÍSADY REŠPEKTOVANÉ?
Japonskí výrobcovia používajú na získanie pozornosti čudné ale nie nevyhnutne účinné zložky. Vyberajú to, čo skutočne prináša prospech pokožke a neporušuje jej rovnováhu. Spolu s najnovšími úspechmi vedy a moderných technológií zostávajú hlavné zložky lokálne. Ovocné výťažky yuzu a jabar ukľudňujú, tofu vyhladzuje, extrakt z húb hydratuje a zelený čaj chráni pred škodlivými vplyvmi.