Kyselina hyalurónová a jej účinky


Vyzerať mladšie chce každá z nás. Oklamať vek a jeho príznaky je niekedy ťažké. Zbaviť sa celulitídy, zakryť prvé vrásky… pozná to každá žena. Vrások sa ale zbaviť dá celkom jednoducho. Stačí len vedieť ako na to.

Kozmetické prípravky s kyselinou hyalurónovou sú v súčasnosti v trende. Existuje ale viac druhov kyseliny hyalurónovej a isto ste už o niektorých počuli. Je rozdiel či kozmetický prípravok obsahuje kyselinu haylurónovú, alebo vysoko – molekulárnu a nízko – molekulárnu kyselinu hyalurónovú.

atraktivní žena

Kyselina hyalurónová

Krémy, alebo séra v ampulkách s touto kyselinou sa aplikujú na vyčistenú pleť. Kyselina hyalurónová ako aktívna zložka účinkuje vo vrchných vrstvách pokožky. Pleť hydratuje, vyživuje ju a zároveň ju chráni pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi. Zmiznú jemné vrásky, pleť sa napne a pôsobí mladšie a vitálnejšie. Kyselina hyalurónová zásobuje kolagén a elastén vlhkosťou a v niektorých prípadoch podporuje tvorbu ďalšieho kolagénu. To všetko sa deje na povrchu pokožky.

Vysoko – molekulárna a nízko – molekulárna kyselina hyalurónová

Rozdiel medzi normálnou kyselinou hyalurónovou a vysoko a nízko molekulárnou kyselinou je v mieste jej pôsobenia. Ak prípravok obsahuje vysoko – molekulárnu a nízko – molekulárnu kyselinu hyalurónovú prenikne hlbšie do pokožky a hydratuje ju aj v týchto miestach. Malé molekuly preniknu hlbšie do pleti a tam vytvoria zásobu tekutín. Veľké molekuly preniknú do pokožky v jej vrchných vrstvách. Pomocou dvojakej kyseliny je pleť vyživovaná a hydratovaná aj v hlbšej vrstve. Kolagén a elastín majú vytvorené zásoby vlhkosti, odkiaľ môžu čerpať tekutinu potrebnú pre správne fungovanie.

Mladistvý a svieži vzhľad pokožky pri použití vysoko – molekulárnej a nízko – molekulárnej kyseliny hyalurónovej je trvácnejší.

vrásky

Kyselina hyalurónová – injekčná metóda

Použitím krému, alebo séra s kyselinou hyalurónovou sa dokážete zbaviť jemných vrások na svojej pleti v pohodlí domova. S hlbšími vráskami Vám môže tiež pomôcť. Kyselina sa pomocou injekcie vpichne pod vrásku. Prepadnutú pleť na tomto mieste vyplní a napne. Efekt tejto výplne trvá v závislosti od pokožky a prostredia v ktorom sa pohybujete 6 až 12 mesiacov.