Lazúra na drevo na jedným z mnohých ochranných prostriedkov na drevo

Ak milujete drevo a výrobky z neho vyrobené, určite sa vám už neraz stalo, že ste mali doma či na chalupe kus dreveného nábytku alebo iného výrobku, ktorý už rokmi stratil svoj šmrnc a lesk. Nezúfajte, pretože v dnešnej modernej dobe existuje riešenie aj na takýto problém. Aby ste svojmu staršiemu kusu nábytku prinavrátili farbu i zdravie, môžete použiť takzvanú lazúru na drevo. Na trhu s ochrannými prostriedkami je toho dnes naozaj neúrekom, no lazúra na drevo je tenká vrstva, ktorá drevo príliš nezaťaží, no zároveň ho vyživí a dodá mu krásnu farbu. Čo viac si môžete priať pre svoje drevo?
 
lavičky

Prečo siahnuť práve po lazúre na drevo?

 
Lazúra na drevo je obľúbená u milovníkov dreva hneď z niekoľkých dôvodov. Ide najmä o to, že je možné ju použiť na akýkoľvek kus dreveného výrobku. Plot, pergola, starý kus nábytku, záhradný nábytok, drevená chatka, lavičky či detské drevené preliezky – to všetko je možné ošetriť lazúrou na drevo. Lazúra je veľmi priedušná a drevo tak môže dýchať. Okrem toho dodáva drevu jemnú farbu a zvýrazňuje jeho prirodzenú kresbu, pre ktorú je drevo takým obľúbeným materiálom. Okrem toho sa pri ošetrení lazúrou nemusíte obávať ani poveternostných vplyvov. Pokiaľ ošetrujete drevo v exteriéri, spoľahnite sa, že po natretí bude odolné voči UV žiareniu i rôznym poveternostným podmienkam akými sú dážď, sneh, vietor a podobne.
 
dřevo

Ako správne vybrať lazúru na drevo?

 
Lazúra na drevo je prostriedok, ktorým je možné drevo natrieť niekoľkokrát v závislosti od toho, čo chceme dosiahnuť. V podstate máte na výber z dvoch možností. V súčasnosti dostanete na trhu kúpiť silnovrstvovú alebo tenkovrstvovú lazúru na drevo. Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma druhmi spočíva v tom, že silnovrstvová lazúra na drevo vytvára akýsi film na povrchu dreva ale nevsakuje sa dovnútra. Takýto náter má životnosť okolo 5 rokov. Naopak, silnovrstvový náter nevytvára film, ale vsakuje sa priamo do dreva, čím ho vyživuje zvnútra. Tento náter však treba obnovovať v menších časových intervaloch. Má životnosť približne 2 až 3 roky. V obchodoch dostanete kúpiť lazúry na drevo priamo určené na konkrétny drevený výrobok – napríklad na plot, nábytok a podobne.
 
Všetko o lazúre na drevo a ďalších ochranných prostriedkoch nájdete na našej stránke https://carodreva.sk/.