MS v ľadovom hokeji budú za rok na Slovensku, no bude to i čosi stáť


Hneď na úvod sa chcem s vami podeliť o senzačnú správu. MS v ľadovom hokeji pre rok 2019 budú organizované na Slovensku! Zo všetkých možných krajín zavítajú tieto každoročne sledované zápasy hokejových národov priamo k nám, budeme ich hostiteľskou krajinou, čo je určite pocta. Konkrétnejšie sa to bude týkať našich dvoch miest, akými budú Bratislava a Košice.

eura

Nezaobíde sa to bez financovania
Už môžeme oficiálne vravieť o vyčlenených peniazoch práve k financovaniu tohto podujatia, ktorých výška predstavuje 3,500 000 eur. Veľkú časť spojenú s organizáciou však bude mať na ramenách samozrejme aj Slovenský zväz ľadového hokeja, ktorému sa už vopred zverila čiastka 2,500 000 eur. Ostáva tak ešte čiastka rovný milión. Ten má ísť na úpravu a čo najvhodnejšie zabezpečenie štadiónov v oboch mestách, konkrétnejšie sa financie rozdelia medzi bratislavským štadiónom Ondreja Nepelu a košickou Steel Arénou a to presne rovným dielom, teda 500 000 a 500 000 eur.

V roku 2011, teda pri poslednej príležitosti pritom bratislavský štadion Ondreja Nepelu podstúpil rekonštrukciu dosahujúcú útraty v hodnote takmer 70 000 000 eur, čo je neskutočne obrovská suma.
•         Za takúto sumu by sa dala vzkriesiť menšia obec po vojnovom útoku a my tu vravíme o úprave štadióna.

chudoba

Ubehlo len 8 rokov a po nedávno prevedenej kontrole sa napriek tomu vraví o potrebnej čiastke 2 000 000 eur. Poskytnutá čiastka 500 000 eur sa tak zdá na úpravú bratislavského štadióna primálo. No je to vôbec možné?! Hlavná vec, že nie sú peniaze na financovanie školstva a zdravotníctva.
No ale myslim si, že vo viacerých prípadov hrá svoju úlohu aj tá naša mentalita a výchova, kedy každý človek či každá organizácia túži „vydrať“ čo najviac. Ak sa ponúkne 500 000, prečo už nevytiahnuť milión. Ak sa ponúkne milión, prečo nie dva. Školstvo vidí iba svoje záujmy, zdravotníctvo vidí iba svoje záujmy a iné to pravdepodobne nie je ani v tomto prípade, kedy sa bavíme o úpravách štadiónu.