Najkvalitnejšie betónové škridle


Ak staviate svoj nový príbytok, určite ste sa už zamýšľali nad tým, čím pokryjete svoju strechu. Výber je potrebné starostlivo zvážiť, pretože bude chrániť váš príbytok niekoľko desiatok rokov. Chráni váš dom pred nepriaznivými vplyvmi, preto by mala byť kvalitná a odolná. Táto voľba nie je jednoduchá, no s nami to môže byť o niečo jednoduchšie. Poďme sa spolu pozrieť na to, čo všetko trh ponúka a tiež na výhody a nevýhody jednotlivých druhov škridle.

střechy

Druhy škridiel

 Medzi najviac používané druhy škridiel patrí pálená keramická a betónová škridla. Na trhu strešných krytín nájdeme škridle vo veľkom množstve farieb, modelov a tvarov. Dnes už naozaj nie je problém vybrať si krytinu podľa vlastných predstáv. No pri výbere nesmieme zabúdať ani na ich vlastnosti. Pálené keramické škridle majú dlhú tradíciu a nájdeme ich na mnohých historických objektoch. Vyrába sa z pálenej hliny a vyznačuje sa priedušnosťou, čo prospieva hlavne ďalším vrstvám pod samotnou strechou. Betónové škridle patria medzi ten najkvalitnejší druh strešnej krytiny na trhu. Vyznačuje sa mnohými vlastnosťami, vďaka ktorým si ju majitelia domov radi volia.

Vlastnosti betónovej škridle

Betón ako surovina v stavebníctve sa používal už v dávnej minulosti. Postupom rokov sa samozrejme jeho kvalita zdokonaľovala až do takej podoby, ako ho poznáme dnes. V súčasnosti sú betónové škridle pri výbere strešnej krytiny obľúbené najmä vďaka svojej vlastnosti nepresakovať vodu. To znamená, že keď prší alebo sa topí sneh, voda sa nedostane do pórov a škridle majú stále rovnakú hmotnosť. Strecha sa teda zbytočne nezaťažuje viac, ako by bolo potrebné. Keďže sú betónové škridle vyrobené kombináciou cementu a kremičitého piesku alebo štrkopiesku, sú veľmi tvrdé a odolné. Dnes sa už vyrábajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Pri betónovej krytine sa nemusíme báť ani estetického hľadiska. Výrobcovia v súčasnosti ponúkajú rôzne farebné prevedenie, ktoré si môžete zvoliť podľa farby fasády vášho domu. Hodí sa na moderné budovy, ale rovnako esteticky pôsobí aj na historických budovách.

město

Predtým ako si vyberiete svoju strešnú krytinu, navštívte internetovú stránku www.krytina.ska nechajte si poradiť od skutočných odborníkov na trhu škridiel. Získajte prehľad a postavte si strechu podľa vašich predstáv.