Najpopulárnejší Youtuberi na svete


ale nie je to ich vina. Slovensko je malá krajina s malým množstvom obyvateľov a slovenčina nie je najpopulárnejší jazyk na svete. Avšak ak sa pozrieme na tých zahraničných, ktorí natáčajú pre celý svet vidíme, že sa v ich biznise darí.

youtube

1. PewDiePie – 62 miliónov odberateľov
Ročne zarobí okolo 15 miliónov dolárov. Vo svojich videách je bláznivý, hrá videohry a baví sa. PewDiePie je prezývka 28-ročného Švéda Felixa Kjellberga.

2. Germán Garmendia (HolaSoyGerman.) – 33 miliónov odberateľov
Ročne zinkasuje okolo 5 a pol milióna dolárov. Čilská Youtube hviezda Germán Garmendia je najpopulárnejšia v Latinskej Amerika. Komička a hudobníčka má dva kanály v top 20. V roku 2016 vydala knihu pod názvom „#Chupaelperro.“ Do slávy ju výrazne uviedlo video „Las Cosas Obvias De La Vida“ („Zjavné veci života“).

3. ElRubiusOMG – 24,5 milióna odberateľov
Rubén Doblas Gundersen, známy na Youtube ako ElRubiusOMG, je 28- ročná španielska hviezda na Youtube. Rovnako ako iní populárni youtuberi, aj on je veľký hráč, ktorý navyše robí recenzie, vlogy a iné zábavné formáty. V roku 2014 vydal internetovú knihu s názvom „Troll.“

4. Smosh – 23 miliónov odberateľov
Smosh je komediálna dvojica „veteránov Youtube,“ pod reálnymi menami Ian Hecox a Anthony Padilla. V roku 2016 zinkasovali 7 miliónov dolárov. Sú dobre známi vďaka svojim videhrám, ktoré komentujú spolu, takisto parodovali mnoho videohier a popovu kultúru. Aktuálne prevádzkujú sedem kanálov.

film

5. VanossGaming – 21 miliónov odberateľov
VanossGaming (často prezývaný len Vanoss) je YouTube meno Evana Fonga, 25-ročného Kanaďana. Zatiaľ čo o Fongovi mnoho informácii vo verejnosti nie sú, jeho komediálne videá sú široko známe. Preslávil sa hraním videohier, čo by nebolo nič nové na trhu. Avšak jeho videá sú výnimočné najmä kvalitou ich úpravy. Do videí ukladá tzv. montaje, ktoré prispievajú k oveľa väčšiemu humoru.