Nový iPad Pro prekvapil dizajnom a výkonom, no sklamal cenou

A je to tu! Na trh prišli zbrusu nové tablety od Appleu, ktoré upútajú pozornosť nielen svojim inovovaným dizajnom, ale aj skutočne slušnými parametrami a výkonom, nevraviac o dispozícii najnovších služieb. Táto výkonná a štýlová novinka nesie názov iPad Pro, no pokiaľ mám byť úprimný, je tu jeden podstatný mínusúdajne ide o najdrahší iPad v histórii tohto výrobcu a vieme, že Apple svoje výrobky nikdy neprerával zrovna za lacno. Každopádne všetky dôležité vlastnosti tohto nového produktu sú naozaj zaujímavé a v tomto článku si ich tak jednoznačne musíme predstaviť.

ipad

  • V prípade, že vás tento model zaujal už zo začiatku, stanovme si reálne ciele. Od uvedenia na trhu a pôvodnej ceny pohybujúcej sa okolo 1000 eur a viac už ubehol určitý čas a niektoré modely iPad Pro dnes môžeme kúpiť za minimálne cca 680 – 800 eur, pričom drahšie verzie stoja okolo 1200 eur a najdrahšie s 1TB úložiskom a pripojením LTE údajne až okolo 1800 eur.

O fakte, či chcete a dokážete investovať takéto čiastky už musí rozhodnúť každý z vás jednotlivo, nechcem nikoho presviedčať. Pozrime sa tak radšej na vlastnosti, ktoré od tohto výrobku môžeme očakávať.
Začnime dizajnom. Ako prvé si všimnete dokonale tenkú konštrukciu a samozrejme veľkú obrazovku, ktorá tvorí asi 99,9 % prednej vizuálnej stránky, čo je určite plus. Oproti svojim predchodcom sa tak najnovšie modely sympatickým spôsobom líšia už svojim inovovane pôsobiacim zovňajškom. Tie majú potenciálnych kupcov presvedčiť uhlopriečkou s rozmermi 11 a 12, 9 palcov. V prvom prípade môžeme očakávať rozlíšenie 2388 x 1668 pixelov a u druhého, trochu väčšieho modelu 2732 x 2048 pixelov.

obrazovka

Dôležitý je však pochopiteľne aj výkon a vlastnosti vnútorných komponentov. Tie pozostávajú najmä z výkonného procesora A12xBionic kompatibilného s 64 bitovým systémom, ktorý je však tentokrát obohatený o čip Neural Engine. Nový procesor má byť oproti predchádzajúcim verziám až 3x výkonnejší a grafický čip dokonca o 8x.

  •  Nový iPad Pro sa tak môže po výkonnostnej stránke merať s novými notebookmi, alebo napríklad konzolou Xbox One.