Peniaze nie sú všetko


Existuje vôbec nejaká žena, ktorá nechce byť pekná? Pretože ja mám pocit, že to bolo niečo, po čom som túžila skutočne celý svoj život. Chcela som byť stále krásna. Chcela som, aby sa na mňa všetci pozerali ako na bohyňu, pretože som sa tak jednoducho cítila. A fakt som chcela, aby to videli aj ľudia okolo mňa. Pravdou však bolo, že bohyňu som zo seba mohla urobiť iba ja sama a nikto iný. Takže som musela rozmýšľať, čo môžem urobiť preto, aby som sa tak cítila, aby to pre mňa bolo proste úžasné a jedinečné. Zapla som teda všetky mozgové závity a zistila som, že neviem prísť vôbec na nič. Vedela som, že to ide zvnútra, že nepotrebujem ani drahé oblečenie, ani drahé šperky. To však neznamená, že som nechcela byť pekná. Chcela som byť naozaj krásna, ale to som si nemohla vydupať len tak.

laciné naušnice
 
Krásnou sa žena proste musí stať sama. A nepotrebuje ani peniaze…
 
Pokiaľ si teda nemyslí, že krásnou ju urobí iba plastika. Vtedy je už asi jasné, že to je jediné, čo v skutočnosti potrebuje. No mne úplne stačilo, aby som sa raz obliekla ako princezná. Stačila jedna jediná oslava a pochopila som, že aj lacné strieborné náušnice dokážu urobiť neuveriteľný zázrak, musíte len chcieť. Pokiaľ to však nejde, určite by ste nemali zúfať. Prečo by vás to malo reálne trápiť? Veď predsa o nič vážne nejde. Ale mne toto stačilo k tomu, aby som sa cítila priam neuveriteľne dobre. To mi úplne stačilo. A myslím si, že toto bude stačiť aj iným ľuďom, ktorí majú pocit, že sa môžu nejakým spôsobom pohnúť ďalej.

laciná naušnice

Takže, čo bude teraz? Kúpite si nejaký šperk a budete veriť tomu, že presne toto je váš cieľ? Alebo sa na to proste vykašlete a budete sa naďalej opúšťať? Stále hovorím, že to nie je o peniazoch, ale len o vašom pocite a stojím si za tým aj teraz. Myslím si, že by ste to mali skúsiť aj vy, ak sa chcete mať naozaj dobre.