Pozor na správne napájanie svietidiel LED!Už ste sa asi i Vy dočítali o množstve výhod, ktoré nám priniesli produkty využívajúce osvetlenie LED. Presnejšie sa jedná o svetelné produkty, ktoré disponujú diódou a pomocou nej výrobok vyžaruje kvalitné osvetlenie. Kvalitné, no pritom k svojmu rozsvieteniu minie len minimum elektrickej energie. Je to skoro opačný prípad, než u halogénových žiaroviek. Tie k rozpáleniu vlákna a následnému žiareniu spotrebovali množstvo elektrickej energie, pričom kvalita osvetlenia a výkon boli v porovnaní s dnešnými LED svietidlami na dosť nižšej úrovni.

zdroj

Túžite i Vy po produktoch LED?
Využite i možnosť tejto finančne a energicky šetrnejšej, pritom na prvý pohľad kvalitnejšej alternatívy. Ani náhodou už nebudete len jednými z mála. Naopak! Túto alternatívu už pomaly využíva skoro každý a jedná sa technológiu, ktorá je dnes na trhu s osvietením na prvom mieste. Osvetlenie na štýl halogénových žiaroviek sa už nadobro stalo minulosťou.

Ako sa však tomuto novému typu technológie prispôsobiť?
Táto otázka je podstatná a venujte jej prosím pozornosť. K správnemu fungovaniu takých bežných LED produktov budeme potrebovať zdroj 12v. Teda potrebujeme správne napájanie, aby sme osvetlenie mohli vôbec zapnúť a využiť. Máme na výber viacero možností napojenia, viacero zdrojov k pripojeniu do elektrickej siete.

kuchyň

•         Poznáme rôzne varianty, kedy produkt LED môžeme pripojiť k sieti napríklad klasickým štýlom a to pomocou adaptéra. Pre niektoré prípady existujú však i iné zdroje ako napríklad montážne, vodeodolné, nábytkové, na DIN lištu, či PROFI MEAN WELL. Pre každý problém s napojením LED, teda okamžite existuje i riešenie a alternatíva. Pomocou e-shopov nájdeme okrem svetelných produktov LED i tieto napájacie zdroje. Sú dôležitou súčasťou k správnemu fungovaniu osvetlenia, preto im venujme pozornosť a prehľadajme i túto kategóriu.