Prehliadač Chrome zvyšuje bezpečnosť

Odkedy ho spoločnosť Google najprv zverejnila v roku 2008, Chrome rozdelil prácu medzi viaceré počítačové procesy. Tento prístup pomáha udržať prácu jednej tabuľky v tom, aby zasahovala do toho, čo sa deje v inom. Spoločnosť Google testovala prísnejšie varianty tohto typu rozdelenia, aby chránila pred Spectre, novým typom útoku, ktorý spoločnosť Google a ďalší výskumníci odhalili v januári.

google

Spoločnosť Google uvoľnila novú bezpečnostnú funkciu nazvanú izolácia webových stránok pre obmedzený počet používateľov prehliadača Chrome, počnúc verziou Chrome 67 v máji. Teraz je to "povolené pre 99 percent užívateľov na operačnom systéme Windows, Mac, Linux a Chrome OS," uviedol člen blogu tímu Charlie Reis na blogovom príspevku v stredu.

Pohyb ukazuje, ako komplikované Spectre a súvisiace útoky Meltdown sú prekážkou. Tech spoločnosti, ktoré robia procesory, operačné systémy a prehliadače všetko skramblované, aby zabránili útočníkom v používaní zraniteľných miest, aby zablokovali citlivé údaje ako heslá alebo šifrovacie kľúče. Problém je dostatočne závažný na to, aby vstúpil do Kongresu USA, v ktorom senátori v stredu šliapali, že o Spectre už nepočuli skôr.

Využíva viac pamäte
Funkcia Google pre izoláciu stránok je dôležitá zmena v prehliadači Chrome. Ovplyvňuje hlavnú časť prehliadača nazývanú renderer, ktorý mení kód programovania na skutočné pixely na obrazovke telefónu alebo prenosného počítača. Vďaka izolácii webových stránok Chrome rozdeľuje redaktory na oddelené výpočtové procesy častejšie, aby lepšie vyčistili údaje.

Žiaľ, Chrome potrebuje viac pamäte. Zvýšenie je o 10 až 13 percent pre ľudí s množstvom kariet otvorených, Google uviedol v dokumente projektu. Dobrou správou je však to, že izolácia stránok umožňuje spoločnosti Google uvoľniť skoršie obmedzenia týkajúce sa monitorovania presného načasovania činností prehliadača, ktoré prijala, aby sa útoky na Spectre ťažšie.

vyhledávač

"Náš tím naďalej tvrdo pracuje na optimalizácii tohto správania, aby sa Chrome stal rýchlym a bezpečným," povedal Reis na blogovom príspevku. A tiež pracuje na izolovaní stránok v prehliadači Chrome pre Android, povedal.