Skutočná brankárska výstroj je naozaj ťažká, no má to svoje opodstatnenie!

Blížia sa majstrovstvá sveta v hokeji a to je čas, kedy všetci, teda najmä muži, sedia počas dôležitých zápasov doma pri televízoroch, či v podnikoch a spolu fandia nášmu hokejovému tímu. Je to udalosť, ktorá nás ako národ zjednocuje. Hokejoví hráči sú naozaj silní chlapi, ktorí musia na sebe nielen počas zápasov, ale aj tréningov, nosiť niekoľko kilovú záťaž v podobe hokejovej výstroje. Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, no keď sa lepšie pozriete napríklad na brankára, určite uznáte, že má na sebe naozaj poriadne hrubú brankársku výstroj. Brankárska výstroj je totiž ešte ťažšia, ako tá hráčska.
  

brankář

Musí byť brankárska výstroj taká hrubá?

 
Možno vás už niekedy napadlo, či hrúbka brankárskej výstroje nie je viac na škodu, ako na osoh. Mnohí z vás sa určite zamýšľajú nad tým, že jej veľkosť predsa len znemožňuje brankárovi pohyb a nemôže tak rýchlo reagovať na puk. To je však mýtus a nič z toho nie je pravda. Pokiaľ má brankár svoju brankársku výstroj v ten správnej veľkosti, zlučujú sa tu dve dôležité funkcie – funkčnosť a ochrana. To znamená, že napriek tomu, že je brankárska výstroj mohutná, brankár sa v nej môže pohybovať a každá časť výstroje má svoje opodstatnenie. Na druhej strane je tu ochrana, ktorá je v tomto prípade maximálna. Každá časť brankárovho tela je chránená a tak je riziko úrazu len minimálne. Bezpečnosť je predsa pri hre prvoradá.
 

Aký význam majú betóny?

 
Betóny sú veľmi dôležitou časťou brankárskej výstroje. Sú to chrániče nôh a brankár sa bez nich nezaobíde. Pri výbere betónov je potrebné zohľadniť najmä dĺžku nôh. Táto súčasť brankárskej výstroje je naozaj citlivá a pokiaľ si vyberiete zle, budete pri hre trpieť. Betóny siahajú od chodidla až do vašej výšky stehna. Preto je potrebné ujasniť si tri veľkosti:

brankářská výstroj
 
–          Veľkosť vášho chodidla
–          Dĺžka holene
–          Dĺžka stehna (od kolena po stehno)
 
Na základe týchto parametrov si potom brankár vyberie správnu veľkosť betónu. Vybrať dokonalú brankársku výstroj je naozaj umenie, no pri betónoch to platí dvakrát. Nie je to lacná záležitosť, no ak si vyberiete správne, môžete v nich odohrať množstvo úspešných zápasov.
 
Hľadáte ideálnu brankársku výstroj? Už nemusíte! Na stránke https://www.hokejovekorcule.sk/ nájdete všetko, čo potrebujete.