Viete rozoznať kvalitné obliečky na posteľ od tých nekvalitných?

Kým v minulosti bola prvoradá kvalita výrobkov, v súčasnosti sa zdá, že do popredia ide bohužiaľ skôr kvantita. Trh je doslova presýtený nekvalitnými vecami, medzi ktorými je nájsť kvalitný kúsok takpovediac umením. Výnimkou nie sú ani obliečky na posteľ. Najdôležitejším kritériom výberu je práve materiál, z ktorého sú vyrobené. Pokiaľ kúpime lacnú posteľnú bielizeň, spanie v nej rozhodne príjemné nebude. Nielen preto sa však oplatí investovať do kvality. Kvalitné posteľné obliečky vám totiž dokážu vydržať roky ako nové. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť, kde také nájsť.

povlečení
 

Okrem vzhľadu vyberajte podľa týchto kritérií

Mnoho ľudí robí pri výbere posteľných obliečok zásadnú chybu. Orientujú sa totiž prednostne na vizuálnu stránku posteľnej bielizne a tým pádom pozabudnú na tú kvalitatívnu. Je potrebné si uvedomiť, že takúto vec nekupujeme na mesiac ani na rok, ale mala by nám vydržať roky. Pri výbere by sme mali teda v prvom rade zamerať svoju pozornosť na veľkosť a materiál. Čo sa týka veľkosti, dajte si pozor a poriadne si svoj paplón i vankúš odmerajte. Každé obliečky na posteľ majú na obale uvedenú veľkosť a podľa tohto údaju si vyberiete tie správne. Najpoužívanejší rozmer je 140×200, no v obchodoch sa môžete stretnúť aj s menej štandardnými rozmermi. V balení sa väčšinou nachádza 1x obliečka na paplón a 1x obliečka na vankúš. Ak teda kupujete posteľnú bielizeň na manželskú posteľ, vezmite rovno 2 kusy.
 
ustlaná postel

Aký materiál zvoliť?

Na trhu existuje množstvo príjemných materiálov, takže umelý materiál skúste obísť veľkým oblúkom. Ten totiž v zložení posteľného prádla nemá čo hľadať. Ak túžite po skutočnej kvalite, bavlna v rôznych spracovaniach bude to pravé pre vás. Či už sa rozhodnete pre damaškové, flanelové, krepové či saténové posteľné obliečky, vedzte, že si ich zamilujete. Kým na letné mesiace sa hodí satén, ktorý dokáže príjemne schladiť, počas zimných mesiacov siahnite radšej po teplom flaneli. Až potom, ako si vyberiete ten pravý materiál, začnite uvažovať o vzoroch a farebných kombináciách. Výrobcovia sa snažia aj v tomto smere prispôsobiť vkusu zákazníkov a tak je toho na výber naozaj dosť. Ideálne obliečky pre každú spálňu nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.