Viete si predstaviť umývanie vlasov bez šampónu?

Existuje veľa dobrých dôvodov, prečo prestať používať šampón. Ja som už bola unavená z plastového odpadu, ktorý zostával po minutí šampónu. Ešte som sa dozvedela, že väčšina šampónov, ktoré som predtým používala, obsahuje mikro perličky, a to som už nemohla vôbec…

šampon

Tiež ma trápil atopický ekzém. Verte, že vaša pokožka vám hneď dá vedieť, že toto pre vás nie je vhodný produkt, Zvlášť, keď máte citlivú kožu, prípadne, čo sa vlasov týka, lupiny. Ako ale nahradiť šampón? www.j-st.sk/umyvanie-vlasov-bez-samponu-mytus-alebo-realita/

Počuli ste už o šampónových tyčinkách alebo vlasovom mydle? Čo tak ražná múka? Verte, či nie, keď som ju vyskúšala, po lupinách nezostala ani stopa.

Šampónové tyčinky
Existujú dva druhy. Je veľký rozdiel v tom, ktorý z nich použijete. Bežné tekuté šampóny obsahujú aktívne činidlá. Predstavte si, že zo šampónu odstránite voda a stlačíte ho do tyčinky. Nazvala by so to pevný šampón. V skutočnosti ide o saponifikovaný olej navrhnutý s ohľadom na typ pokožky, takže obsahujú mnoho výdatných olejov.

Tuhý šampón
V podstate pri takomto druhu odpadá problém s plastovým obalom, účinok je ale rovnaký. Samozrejme, kvalita sa líši. Dokonca aj esenciálne oleje môžu podráždiť citlivú pokožku. Dôležité je čítať etikety.

Vlasové mydlo
Ide o skutočné mydlo, respektíve zmydlené oleje. Obsahujú prísady, ktoré sú obzvlášť vhodné pre vlasovú pokožku, čo je skvelé pre ľudí s krátkymi vlasmi. Vlasové mydlá sú zásadité, preto sú také účinné.

Tradičný mydlo s olivovým olejom
Je známe ako jedno z prvých vlasových mydiel a rovnakým spôsobom sa vyrába už tisíce rokov v Sýrii. Je to vlastne saponifikovaný olivový olej s trochou vavrínového oleja. V jednoduchosti je krása.

mytí vlasů

Svetlá ražná múka
K vašim vlasom je veľmi jemná. Obsahuje mnoho vitamínov, minerálov, aminokyselín a omega 3 mastné kyseliny. Nenarúša pritom prirodzené PH. Má tiež vysoký podiel vitamínu B5, ktorý pôsobí regenerujúco a protizápalovo, používa sa aj v kozmetike pre našich najmenších.

4.5
02