Za vysokoškolským vzdelaním do zahraničia

Už len do Českej Republiky odchádza nemalé množstvo slovenských študentov. Ďalšie krajiny, ktoré študenti obľubujú sú: Veľká Británia, Holandsko, Dánsko a Rakúsko. Okrem toho, že v týchto krajinách študenti získajú kvalitné vzdelanie, zdokonalia sa v angličtine a ostanú im zážitky na celý život.
 oxford univerzitní budova
·         Veľká Británia
 
Vzdelanie vo Veľkej Británii ponúka takmer každé mesto so svojou univezitou. Najlepšie univerzity sú samozrejme Oxford, Cambrige alebo University College v Londýne. Okrem toho sa svojimi univerzitami môže pýšiť aj Škótsko a to hlavne v Edinburghu prípadne v Glasgowe. Tieto univerzity, mimo vzdelávania ponúkajú aj krásnu históriu, vďaka svojej architektúre a dizajnu. Štúdium v Anglicku je však pre mnohých finančne náročné a študenti to väčšinou riešia študentskými pôžičkami.
 
·         Holandsko
 
Predstavte si prechádzky popri kanáloch v krásnom Amsterdame, či prechádzky mestom Rotterdam alebo Gröninghen. Tieto úžasné mestá taktiež ponúkajú skvélé podmienky na vzdelanie avšak taktiež sú školy v Holandsku platené.
 
 
·         Dánsko
 
Dánsko je krajina, do ktorej keď prídete, hneď si ju zamilujete. Vzdelávací systém v Dánsku je na vysokej úrovni a v Dánsku sa za štúdium neplatí. Ba čo viac – študenti dokonca od štátu dostávajú peniaze. Aj Dánsko ponúka veľké množstvo univerzít, ktoré sú hlavne v Kodani, Aarhuse a Aalborgu.
 univerzita dánsko
·         Rakúsko
 
Veľmi populárne sa čím ďalej tým viac pre študentov stavá Rakúsko – konkrétne Viedeň. Pre Slovákov je to veľmi výhodná poloha, keďže môžu do Viedne dochádzať. Univerzity vo Viedni taktiež ponúkajú kvalitné vzdelanie. Na univerzitách sa študuje intenzívne a študenti sú tak neustále nútení na niečom pracovať. Na univerzitách vo Viedni sa síce platí, no je to omnoho menej peňazí ako vo Veľkej Británií či v Holandsku.
 
 
Ak však nie ste presvedčení, že by ste v zahraničí chceli stráviť taký dlhý čas, skúste si to iba nejakým výmenným programom, ktorý Vaša vysoká škola ponúka. Myslím, že skúsenosť je to do života veľmi oceniteľná a nakoniec sa Vám tam možno tak zapáči, že zvážite či naozaj nepôjdete za vzdelaním niekam za hranice.