Zamestnanec spoločnosti Apple

 Xiaolang Zhang pracoval na projekte Apple bez vodiča, ale údajne plánoval presun do čínskej autonómnej automobilovej spoločnosti Xiaopeng Motors, tvrdí spoločnosť v súdnych dokumentoch.

navigace

„Veľké stránky“
Podľa súdnych dokumentov bol pán Zhang najatý v roku 2015 na vývoj softvéru a hardvéru pre autonómny projekt automobilov spoločnosti Apple.
Avšak po návšteve Číny v apríli 2018 povedal svojmu nadriadenému, že plánuje presťahovať sa do krajiny, aby pracoval pre Xiaopeng Motors.
Vedúci pracovník informoval bezpečnostný tím spoločnosti Apple, ktorý zistil, že Zhang stiahol „zrozumiteľné stránky informácií“ z tajných databáz a prevzal hardvér z autonómnej automobilovej laboratórií, tvrdia súdne dokumenty.
FBI uviedla, že získané údaje zahŕňajú „inžinierske schémy, technické referenčné príručky a technické správy“.

„Citlivý obsah“
Pán Zhang je obvinený z prevzatia 25-stranového „plánu“ pre samoobslužný okruh do svojho osobného počítača. Približne 2700 „kľúčových zamestnancov“ má prístup k technickým databázam, na ktoré je pán Zhang obvinený z prístupu. Je tiež obvinený z používania obvodových dosiek a počítačového servera z vlastnej hardvérovej laboratórií spoločnosti Apple.

Podľa súdnych dokumentov pán Zhang počas rozhovoru v júni pripustil, že kradne informácie. Tiež pripustil, že spoločnosť AirDrop posiela citlivý obsah z vlastného zariadenia do MacBooku svojej ženy, tvrdia. Mohol by mu byť udelený pokutu vo výške 250 000 dolárov (210 000 eur) alebo uväznený 10 rokov, ak by bol uznaný vinným.

průmysl

Vo vyhlásení spoločnosť Apple uviedla: „Spolupracujeme s orgánmi v tejto záležitosti a urobíme všetko pre to, aby sme zaistili, že tento jednotlivec a iní zúčastnení sú zodpovední za svoje činy.“
Spoločnosť Apple Inc. je americká nadnárodná technologická spoločnosť so sídlom v meste Cupertino v Kalifornii, ktorá navrhuje, vyvíja a predáva spotrebnú elektroniku, počítačový softvér a online služby.