5 bizarných faktov o internete


Od svojho vzniku v 60tych rokoch minulého storočia nás internet neprestáva prekvapovať. Pôvodne vojenská sieť sa rozrástla do obrovského žijúceho organizmu s množstvom bizarných faktov a skutočností. Azda nikto nepredpokladal kam až sa internet v životoch ľudí dostane. A tento rast má neustále stúpajúci charakter. Dnes už vidíme vízie internetu omnoho ďalej a odvážnejšie ako naši predkovia. Keďže internet sa stal tak integrálnou súčasťou našich životov a virtuálna realita neustále hltá väčšie časti nášho voľného času, pripravili sme si pre vás zoznam 5 bizarných faktov o internete, ktoré vás možno pobavia, možno prinútia zamyslieť. Nech je to akokoľvek internet je miestom plnom zvláštností. Vychutnajte si preto náš zoznam:

data

1.       Zo 7 miliárd ľudí na planéte Zem, viac ako 2,4 miliardy denne používa internet – Alebo takmer denne. Štatistiky sa ale zhodujú na fakte, že viac ako 2 miliardy ľudí na planéte Zem používajú internet minimálne raz týždenne.

2.       Viac ako 8,7 miliárd zariadení je v súčasnosti pripojených na internet – Áno je to tu, počet zariadení pripojených na internet je väčší ako počet ľudí pripojených na sieť. Niet sa čo čudovať, v dnešnej dobe je na internet pripojené takmer všetko od hodiniek až po chladničku.

3.       Každých 60 sekúnd je na Youtube nahratých viac ako 72 hodín videa – Youtube už dávno prekonal akúkoľvek televíziu na planéte. Čísla hovoria jasnou rečou.

4.       Viac ako 80% Európanov denne používa internet – Bod úzko súvisiaci s prvým bodom. Ako vidíte v Európe je pomer ľudí používajúcich internet k tým čo ho nepoužívajú ešte výraznejší.

binární

5.       Viac ako polovica objemu dát prenášaných na internete je streamovanie médií a zdieľanie súborov – Hudba, videá a filmy, softvér, knihy, fotky a pod. To všetko tvorí viac ako polovicu celkového objemu dát prenášaných denne internetom.