Ak penový, tak kvalitný

Penové matrace Segum  patria k tým najviac predávaným. Má to hneď viacero dôvodov. V prvom rade i o cenovo dostupné produkty. V druhom rade sú tieto matrace veľmi pohodlné, ľahko skladovateľné a prenášateľné. Nižšia cena, však v tomto prípade neznamená i nižšiu kvalitu. To platí samozrejme iba vtedy, ak nakupujete u overených výrobcov.

Žena spiaca v posteli so psom
 
Z čoho sa vyrábajú?
Penové matrace sú vyrobené z polyuretánovej peny. S týmto materiálom sa úplne bežne stretnete aj v predajniach so stavebným materiálom pod označením PUR pena. Áno je to tak, táto chemicky vyrobená pena našla mnohé využitia.
 
Ľahké a spratné
Jednoznačnou výhodou penových matracov je ich nízka váha a taktiež to, že ich môžete bez problémov ohýbať do všetkých možných smerov a tvarov. Tieto vlastnosti oceníte najmä pre ich prevoze autom, pri sťahovaní, ale taktiež pri väčšom upratovaní vo vašej domácnosti. Napríklad také matrace z kokosového vlákna nesmiete za žiadnych okolností príliš prehnúť, pretože by ste tieto vlákna zlomili. Ak by sa vám niečo také stalo, dokonca by vám prestala platiť aj záručná doba. Prevoz takýchto kúskov preto vyžaduje minimálne auto s obrovským kufrom, alebo menšiu dodávku. Penové matrace zvyknú byť balené tak, že sú vákuovo stlačené. Preto pre vás nebude prevoz žiadnym problémom.
 
Zdravé pre chrbticu
Matrace vyrobené z kvalitnej peny dokážu poskytnúť komfort aj našej chrbtici. Ak s ňou máte problémy, vyberajte kúsky s o čosi tvrdšou penou.

vysoká matrace
 
Pozor na nekvalitné kúsky
Ako sme spomenuli na začiatku, tento druh matracov patrí k tým najpredávanejším. Jednoznačne za to môže ich nízka cena, ktorá ale neznamená, že ide o nekvalitné produkty. Dajte si však pozor na naozaj nekvalitné kúsky. Nekvalitná pena sa vám totiž doslova rozpadne už po niekoľkých rokoch. Navyše po niekoľkých mesiacoch, bude takýto matrac extrémne nepohodlný. Preto sa oplatí nakupovať len u overených výrobcov a predajcov.