Aká veľkosť bytu je pre vás najvhodnejšia?

Vybrať si medzi domom a bytom robí mnohým ľuďom problémy. Nevedia sa rozhodnúť, či si vybrať dom so záhradou alebo radšej venovať svoj čas výletom a deťom a bývať v byte. Keď však už túto otázku máte medzi sebou vyriešenú, tak nastal čas sa rozhodnúť, aký veľký byt je pre vás tá správna voľba. Nie je to vždy také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

obývací poko.jpg

Jednoizbový? Garsónka?
Táto možnosť je pre vás tá pravá v tom prípade, že ste zatiaľ len dvaja a vo svojom byte asi neplánujete tráviť veľa času. Stačí vám, že máme spoločné bývanie a nemusíte sa stresovať, kde zložíte hlavu. No, ak už máte nejaké dieťa alebo je na ceste, tak skúste pouvažovať, či by nebol pre vás väčší byť vhodnejší.
Dvojizbový?
Dve izby to znamená, že budete mať aj obývačku a aj vlastnú spálňu. Ak ste len dvaja, výborná voľba. Zmestí sa sem aj nejaké bábätko, prípadne nejakí hostia, ktorí by náhodou chceli prespať. Keď však tých detí bude viac alebo to jedno už vyrastie, tak by malo mať predsa len vlastnú izbu, tak to zvážte, či si nezaobstaráte rovno väčší byt. Samozrejme, nemusíte, stačí aj potom neskôr. Len je jednoduchšie hneď bývať vo väčšom ako sa potom sťahovať so všetkými tými vecami.
Trojizbový?
Keď ste už väčšia rodinka, tak je tento byt pre vás vhodný. Alebo niektorý možno máte so sebou aj nejakého rodiča, o ktorého sa musíte postarať.. Ten by mal mať aspoň aké také svoje súkromie, preto zvoľte taký byt alebo ešte väčší.

sedačka.jpg

Alebo štvorizbový?
Štyri izby to je už naozaj perfektné súkromie, každý má kde byť a má svoje miesto. Dajte však pozor na to, aby ste sa postupom času neodcudzili, pretože každý sa zavrie do svojej izby a vy sa prestanete aj rozprávať. Spoločné priestory sú dôležité pre život v rodine.
Nech už sa rozhodnete akokoľvek pamätajte na to, že nielen výber bytu, ale aj priamo ten pocit v tom byte vám napovie, že ste tu správne.