Ako chrániť svoj motocykel pred krádežou?


Profesionálni zlodeji majú záujem len o drahé modely a nechcú tráviť svoj čas na jednoduchých motocykloch, pretože riziko je rovnaké. Ale keď milujete svoj motocykel strážte si ho bez ohľadu na to, koľko stojí. Vybrať si alarm môže byť zložitá vec. Zostáva len vybrať si skutočne vhodnú možnosť pre cenu a kvalitu. Výrobcov  alarmov na trhu je dostatočný, ale môžete si vybrať najznámejšie značky  ako:

alarm

·         MS Bike značiek,
·          Laserline 861,
·         Selca MT-8,
·         Yamaha.

Pri výbere ochranného systému je dôležité vziať do úvahy parametre samotného motocykla, pretože nesprávne zvolené poplachy môžu batériu veľmi rýchlo vybiť.
GSM-alarm systém – vynikajúca ochrana vozidla

Teraz, aby ste ochránili auto pred krádežou, majitelia vozidiel naň inštalujú rôzne ochranné systémy – od primitívnych blokátorov až po sofistikované, elektronické zabezpečovacie systémy. Ale naozaj pomáhajú, ako nám to reklama hovorí? V súčasnosti je GSM-signalizácia jednou z najspoľahlivejších.
GSM autoalarm je malý počítač, ktorý je zabudovaný. Nie len chráni vaše vozidlo pred krádežou, ale v prípade krádeže môže sledovať jeho polohu. Ak stratíte svoj motocykel či iné vozidlo, budík pošle signál cez GPRS do vášho mobilného telefónu. A bez ohľadu na to, ako ďaleko ste od auta – či desať metrov, či niekoľko stoviek kilometrov.

autoalarm

Systém samotný zahŕňa jednu centrálnu jednotku, niekoľko snímačov (číslo je určené vlastníkom) a diaľkový ovládač. Senzory monitorujú priestor okolo vozidla a vnútri vozidla (interiér, kufor, kapota) ak ide o auto. V prípade, že sa aktivuje aspoň jeden snímač, signál prechádza do centrálneho ochranného krytu a prenáša jeho polohu. V reakcii dostane panel signál, ktorý zablokuje dvere a motor vozidla. Zároveň sa prenáša signál so súradnicami stroja na služby dopravnej polície.

Klasifikácia GSM alarmov
·         Cena. Lacná možnosť je analogická konvenčná  signalizácia. Drahšie systémy už môžu mať plnú sadu funkcií (samočinný, GPS modul).
·         Spôsob oznamovania. Majiteľ je informovaný prostredníctvom telefónu – ide o SMS správu alebo automatické hlasové volanie. Tieto dva spôsoby môžete kombinovať.
·         Programovacie systémy. Predtým boli takéto systémy naprogramované prostredníctvom SMS správ, ale dnes už takáto metóda nie je populárna. Teraz sa programovanie uskutočňuje pomocou tónov DTMF.
·         Power. Systém môže byť napájaný autobatériou alebo z autonómneho zdroja energie ak ide o motocykle.