Ako sa starať o pokožku novorodenca: praktické rady pre mamičku

Po prvé, stojí za to zvážiť, ako sa pokožka dieťaťa líši od pleti dospelých, pretože na týchto vlastnostiach je založený moderný prístup k starostlivosti o najmenšie deti.

děti

Takže pre mladé matky bude užitočné vedieť, že:

  • Vzhľadom na slabosť hornej ochrannej vrstvy sa môžu rany a trhliny ľahko vytvoriť na koži novorodenca, čo môže byť vstupná brána pre infekciu.
  • Koža dieťaťa má vysokú permeabilitu, takže všetky dobré a zlé látky prenikajú do vnútorného prostredia tela oveľa rýchlejšie.
  • Mastné žľazy kože novorodencov vylučujú látky, ktoré majú slabo kyslú reakciu. Avšak správne fungovanie mazových žliaz a stabilita "ochranného plášťa" sa veľmi ľahko zlomia s nesprávnou starostlivosťou.
  • Fyziologická nezrelosť mechanizmov termoregulácie a potných žliaz u novorodencov spôsobuje, že sa pokožka stáva citlivejšou na suchosť, teplo a chladu. Preto, ak matka spraví niečo zle, podráždenie a sčervenanie sa objavujú veľmi rýchlo na jemnej koži dieťaťa.

Vzhľadom na tieto vlastnosti môžeme konštatovať, že najdôležitejšou vecou pri starostlivosti o citlivú pokožku malého je starostlivá údržba čistoty a používanie správne vybraných kozmetických prípravkov.
Aký druh detskej kozmetiky si vyberiete?
Trh s kozmetikou pre novorodencov predstavuje veľké množstvo výrobkov, takže pre mladú matku je niekedy veľmi ťažké urobiť správnu voľbu. Aby ste sa nemýlili, mali by ste si spomenúť niekoľko dôležitých tipov :

  • Na fľašiach a tubách treba hľadať označenie "0+" (to znamená, že výrobok je vhodný pre deti od narodenia) a ikonu, ktorá je schválená dermatológmi.

 chlapec

  • V zložení kozmetiky by nemali byť látky, ktoré môžu poškodiť zdravie. Najskôr ide o parabény, alergénne syntetické farbivá, laurylsulfát (skrátené ako SLS a SLES), lacné vonné látky, antibakteriálna zložka, silikóny pokrývajúce pokožku s priedušnou fóliou a chlorid sodný. Tieto látky môžu spôsobiť závažné alergie a podráždenie pokožky aj u dospelých.

 

  • Kozmetika pre najmenších by mala obsahovať čo najviac prírodných zložiek a len bezpečné hypoalergénne prísady.