Ako správne vybrať poschodovú posteľ pre vaše deti?

Najprv si odmerajte izbu
Predtým, než sa začnete obzerať po roztomilej poschodovej postieľke pre vaše deti, odmerajte si detskú izbu a rozmyslite si, kam presne chcete posteľ umiestniť. Meranie vám pomôže rozhodnúť sa, aký typ postele sa do izbičky najviac hodí a tiež budete vedieť aké rozmery máte hľadať tak, aby sa vám posteľ do izby zmestila. Pamätajte tiež na príslušenstvo ako rebríky či schodíky.

patrová postel

Vyberte si typ
Možno sa to nezdá, ale existuje viacero typov detských poschodových postelí. V ponuke sú od tých najjednoduchších po zložitejšie a v množstve prevedení. Na základe priestorových možností, potrieb vášho dieťaťa a celkového vzhľadu detskej izby sa váš výber môže zúžiť na jeden až dva typy.

Rozhodnite sa, ktoré doplnky sú pre vás dôležité
Rôzne postele majú rôzny vzhľad a ponúkajú rôzne doplnky. Rozhodnite sa, ktoré z nich sú pre vás dôležité a zamerajte sa na postele, ktoré ich majú. Napríklad, keď chcete, aby posteľ mala písací stôl alebo veľký skladovací priestor.

Ubezpečte sa, že posteľ zodpovedá veku vašich detí
Vzhľadom na vek vašich detí možno budete mať vyššie požiadavky na bezpečnostné prvky. V každom prípade, hore by malo spať staršie dieťa, ktoré vie zliezť a vyliezť po rebríku respektíve po schodíkoch z / do postele. Ak máte batoľa, je lepšie zvoliť iný typ postieľky.

Uistite sa, že posteľ je dostatočne robustná
Deti sú malé a krehké v porovnaní s nami dospelými. Každý rodič chce, aby bol nábytok do detskej izby pevný, robustný a trvácny. Preto by ste ´pred kúpou poschodovej postele mali skontrolovať, či spĺňa tieto kritériá.

postel patrová

Ďalším kritériom by mohlo byť aj to, či sa posteľ dá rozdeliť na dve alebo či je medzi spodným a vrchným poschodím dostatočný priestor, prípadne aký priestor je medzi vrchným poschodím a stropom. Jednotlivé kritéria závisia od individuálnych požiadaviek.