Byť ženou v technickom svete


Nerozumiem tomu, prečo sa vo všeobecnosti ženy často pokladajú za tie menej zručné, čo sa týka technických vecí. Nejde ani tak o to, že by sme neboli schopné sa niečo naučiť, ale skôr o to, že sa naozaj vnímame ako pohlavie, ktoré nie je technicky zručné a nevyzná sa ani do áut a ani do počítačov. Okej, snažím sa tomu porozumieť, no napriek všetkému sa neviem zbaviť pocitu, že je to jednoducho len generalizovanie. Čo sa týka mňa, som úplný opak ženy, akú som práve opísala. Skôr sa pokladám za tú, ktorá sa rada vrhne do všetkého, čo sa týka techniky. Dokonca som aj išla informačné technológie študovať, čo sa nakoniec ukázalo, ako veľký krok dopredu.

kryptoměny
 
Začala som sa zaoberať vecami, ktoré sa týkali kryptomien.Zo začiatku som to však nevnímala ako niečo, čo by malo veľký potenciál. Skôr ma to veľmi zaujímalo a to bolo asi niečo, čo ma hnalo dopredu. Nie zisk, ale čistý záujem. Spôsobovalo to, že som sa do toho dostala a dokonca som tomu veľmi dobre rozumela. Možno to bolo pre mnohých ľudí zvláštne, no fakticky ma to bavilo. Začala som s niečím, čomu sa hovorí dogecoin mining. Veľa ľudí mi tvrdilo, že s tým to nemá význam a že existujú aj iné kryptomeny, ktoré majú potenciál.

tři měny
 
Ja som to však nevzdala a som za to šťastná, pretože som si vybudovala naozaj slušný príjem. Viem, že mnohí ľudia skúšajú radšej bitcoin, ale ťažiť ho je naozaj veľmi obtiažne. Tým nechcem povedať, že toto by bolo o niečo ľahšie, to ani zďaleka. No napriek tomu som rada, že som sa do toho dostala. A že som sa do toho dostala ako žena. Nie každá z nás sa vie za seba postaviť a ukázať svetu, že sa rozumie do technických vecí. Milé ženy, nerobte zo seba obete. Keď tomu rozumiete, tak to predsa ukážte, no nie? Verte tomu, že nemôžete nič stratiť. Buďte si isté tým, že budete hrdé samy na seba, keď sa vám niečo podarí. Ja na seba hrdá som.