Elektronické obojky pre psov s sebe skrývajú mnoho výhod

Áno dobre čítate, elektronické obojky pre psov naozaj existujú a sú dokonca veľmi populárne. Skrývajú v sebe nespočetne veľa rôznych funkcií, o ktorých vám chceme povedať viac. A možno aj vy, keď navštívite najbližšie predajňu so zvieracími potrebami siahnete po jednom takomto obojku pre psov. V prvom rade treba vysvetliť na čo konkrétne slúži tento obojok pre psov, a pre koho je určený. Vďaka bohatému množstvu funkcií je skvelou a hlavne účinnou výcvikovou pomôckou.

obojek pro psa

Elektronické obojky pre psov a ich užitočné funkcie

Elektronické obojky pre psov sa vyrábajú v rôznych veľkostiach. Pred samotnou kúpou je potrebné vedieť veľkosť aj váhu psa,  len to vám zabezpečí ich optimálne fungovanie. Dajú sa používať už od 6 mesiacov veku psa, ale ak vlastníte psa menšej rasy alebo naopak veľmi veľkej ešte pred kúpou sa poraďte s odborníkom. Pri malých plemenách by jeho použitie mohlo ublížiť a naopak pri tých väčších naopak môže byť ich účinok priam nebadateľný. Preto majte na pamäti aj to, aby bola možná korekcia vysielaného impulzu, ktorý si viete nastaviť presne podľa veľkosti a temperamentu vášho psa. Takéto obojky pre psov pomáhajú pri výcviku bez nutnosti vodítka. Majiteľ má od neho vysielačku, ktorá po jej stlačení vyšle do obojka signál, ktorý môže byť sprejový, zvukový, vibračný alebo statický. Záleží na tom, aký typ elektronického obojku ste si zakúpili. Samozrejme, často v sebe zahŕňajú viacero z týchto možností.

psí obojek

Treba si však uvedomiť, že fungujú len do vzdialenosti podľa typu zariadenia. Najčastejšie je to od 200 až po 1000 m, tieto parametre sú však len orientačné. Väčšina elektronických obojkov pre psov funguje na troch úrovniach upozornení. Najskôr psovi vyšle zvukový, potom vibračný a až v poslednom rade statický signál. Keďže psy sú veľmi inteligentné zvieratá, dajú si rýchlo do súvisu poradie týchto signálov a po ukončení výcviku vám vo väčšine prípadov postačí zvukové a vibračné upozornenie. Elektronické obojky aj samotné vysielačky je treba pravidelne dobíjať. Ich ďalšou výhodou je, že za pomoci jednej vysielačka viete ovládať aj niekoľko obojkov naraz. Všetko potrebné pre vašich psík priateľov nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.