Koronavírus a podpora zamestnancov

V súčasnosti sa celý svet zmieta v problémoch, ktoré so sebou prináša ochorenie Covid-19. Neexistuje prakticky žiadna krajina, ktorú by toto ochorenie postihlo. Sme svedkami uzatvárania sa krajín, vydávaniu obmedzení, ktoré by mali zamedziť šíreniu tohto vírusu, čo sa odráža na celkovom stave jednotlivých ekonomík, ako aj na štruktúre práce a pracovnej sily. Mzdy a personalistika predstavujú oblasť, ktorá je zameraná na to, aby bolo vo firme dostatok pracovnej sily, ale aby bola aj dostatočne motivovaná. Ako sa dá zamestnancov motivovať v súčasnej krízovej situácii?

peníze

Ako nastaviť správne odmeňovanie zamestnancov?

Každá spoločnosť pristupuje k motivácii a k odmeňovaniu zamestnancov iným spôsobom. Je potrebné brať na vedomie fakt, že čo sa týka samotného odmeňovania, to možno rozdeliť do dvoch základných kategórií. Nie je to vždy len o finančnom odmeňovaní, dôležité je aj to nefinančné. Zamestnanec však musí mať neustále pocit, že je objektom záujmu jeho zamestnávateľa. V súčasnosti nie je jednoduché udržať zamestnanca motivovaného. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa sociálny kontakt ľudí znížil na minimálnu mieru. Práca na home-office prináša mnoho výhod, z dlhodobého hľadiska však nie je príliš príjemná. Tento pocit v nás môže vyvolávať aj fakt, že momentálne je toho viac zakázaného ako povoleného. Zamestnancov však môžeme motivovať aj tým, že im udelíme právomoci na to, aby sa mohli podieľať na dôležitých rozhodnutiach na danom oddelení. Určitým spôsobom je aj príplatok, vďaka ktorému si budú môcť kúpiť niečo, čo im spríjemní ich prácu z domu. Môže sa jednať napríklad o podložku na nohy, špeciálnu kancelársku stoličku alebo potešia napríklad aj obyčajné slúchadlá. Netreba zabúdať ani na sviatok daného zamestnanca, prípadne na iné výročia či dokonca na narodeniny. Aj v takomto prípade môžeme zamestnanca potešiť tým, že mu pošleme kvety, prípadne iný darček cez kuriéra priamo domov.

euro

Prečo je potrebné udržiavať myslenie zamestnancov v pozitívnom duchu?

Súčasná situácia nie je jednoduchá. O to častejšie môže dochádzať k rôznym skratom zo strany zamestnanca. Môže sa jednať napríklad o výpoveď z pracovného pomeru, ku ktorému by v opačnom prípade nedošlo. Zamestnancom je potrebné sa venovať prakticky neustále. Touto oblasťou sa zaoberajú mzdy a personalistika. Ak sa chcete o danej problematike dozvedieť viac, navštívte stránkuhttps://www.easystart.sk, kde nájdete mnoho zaujímavých informácií. Doprajte aj vy vašim zamestnancom pohodu na pracovisku!