Kúsok šťastia

Šťastie muška iba zlatá. Toto slovné spojenie dokonale vystihuje prchavý pocit šťastia. Len málokedy trvá chvíľka šťastia dlhšie ako chvíľku. To preto, aby sme si ho vážili. Aby sme si uvedomili, že to nie je samozrejmý pocit, že je to pocit, ktorý si musíme zaslúžiť.

děda

Pre niekoho je šťastím :

  • Výhra v lotérii
  • Finančná odmena
  • Drahý darček

Rokmi už viem, že tieto veci sú pominuteľné. Chvíľku potešia. No určite nie sú šťastím.
Pre mňa je šťastím keď :

  • Sa celá rodina stretne za jedným stolom
  • Keď sa narodí vnúčatko
  • Keď sa bezzubo na mňa usmeje vnúčik
  • Keď starší vnuk s iskričkami očiach ku mne nedočkavo rozbehne a nechce sa ma pustiť
  • Šťastím je spokojne odfukujúci manžel vedľa mňa. Áno je šťastím po tridsiatich rokoch zaspávať a zobúdzať sa vedľa toho istého muža.

Ak by ste sa opýtali mojich detí čo je pre nich šťastie, ich odpovede by boli určite iné.
Každý vek má svoju životnú skúsenosť, svoj pohľad na dôležité a zmysluplné veci. Iný pohľad na pocit šťastia.
Až teraz chápem moju babičku, keď odpovedala na otázku- čo si praje na Vianoce ? –nič, iba príďte. To je najkrajší darček pre mňa. Ako dieťa som to nechápala. Ako to, že babička nechce nič ?Ako to. že nič nepotrebuje, iba našu prítomnosť. Zdalo sa mi to málo. Dnes už ale viem, že to je najviac čo si mohla želať. Dnes si už aj ja prajem iba to.

babička

Aby celá rodina zdravá a hlavne po kope. Deti mám rozutekané po svete, vnúčatá tisícky kilometrov ďaleko a tak vždy teším, keď sa všetci zídeme a ja šťastná vyváram a vypekám. Celý deň sa venujem vnúčatám. Večer líham neuveriteľne unavená, ale hlavne nádherne šťastná. Ráno vstávam prvá, aby som nachystala všetko potrebné a nenechala sa ukrátiť ani o minútku s mojimi vnukmi a deťmi. S manželom šťastne hľadíme na našu vydarenú rodinku. Na naše dcéry, z ktorých sú dnes fantastické mamy, na šikovných a milujúcich manželov dcér. Pyšne a s láskou hľadíme na vnúčence- pokračovateľov rodu. Iba tak celý život má zmysel.