Myslite na svoje budúcnosť svojich detí – svieťte ekologicky

Míňame vodu a aj ju znečisťujeme, vytvárame milióny ton odpadu ročne, znečisťujeme moria, oceány, rieky aj pevninu, vyrubujeme lesy, znečisťujeme ovzdušie. Máte i vy pocit, že je toho trošku veľa? Ja teda určite áno. Určite viete o tom, že môžete vo svojom živote zmeniť veľa drobností, ktoré však v konečnom dôsledku, môžu urobiť naozaj veľké veci. Jednou z nich je napríklad to, aké svetlá používate vo svojej domácnosti. Svietiť sa dá aj naozaj ekologicky. Stačí ak budete používať LED svetlá.Sklenené žiarovka na drevenom v stole, v ktorej rastie zelená rastlina.jpg
 
LEDky prírode naozaj pomáhajú
 
V prípade LED svetiel, naozaj nejde len o marketingový trik predajcov. Sú naozaj ekologické. Po prvé, spotrebujú omnoho menej elektrickej energie a po druhé, nemusíte ich meniť každý mesiac. Jedna takáto žiarovka, v domácnosti vydrží pokojne i päť rokov. ak ju navyše nebudete nechať zapálenú bez prestávky, tak pokojne viac. Päť rokov, je totiž ich maximálna životnosť. Hovoríme však o tom, že takto dlho dokážu svietiť NON STOP.
 
Čo o nich potrebujete vedieť
 
Pred časom som pochopila, že niektorí ľudia majú pocit, že potrebujú o týchto svetlách niečo vedieť. V podstate vám stačí naozaj niekoľko základných informácií. Pri kúpe žiaroviek si všímajte hlavne typ závitu. Ten sa oficiálne nazýva pätica. K najpoužívanejším patrí napríklad žiarovka so závitom E27. Do niektorých lámp a iných svietidiel, môžete potrebovať žiarovky s menej bežnými závitmi. Môže to byť napríklad žiarovka g9 a ďalšie.Sklenená žiarovka s puknutým sklom, z ktorej sa dymí.jpg
 
Ako zistíte, akú žiarovku potrebujete? Jednoducho. Pozrite sa na žiarovku, ktorú používate. Tento údaj by sa mal nachádzať aj priamo na lampe v časti, kde sa do nej žiarovky šrubujú.
Pri kúpe si môžete všimnúť aj silu svetelného toku, životnosť konkrétnej ledky alebo i to, či ju môžete používať iba v interiéri alebo aj v exteriéri. To je naozaj všetko, čo o LED svetlách potrebujete vedieť. Ak ste ich teda v svojich svietidlách ešte nevymenili, utekajte čím skôr do obchodu.