Oáza pokoja u vás doma

Potrebovali by ste si poriadne oddýchnuť? Za relaxom v skutočnosti nemusíte vôbec cestovať ďaleko. Súkromný kúsok raja, totiž môžete mať aj vo vlastnej kúpeľni. Stačí niekoľko drobností a za wellnessom už nebudete musieť nikam chodiť.

bodová světla

Osvetlite ju
Základom ideálnej atmosféry je jednoznačne to správne osvetlenie. Zamyslite sa nad tým, ako zvyknú byť osvietené takéto miest, teda napríklad welness. Svetlo dokáže s priestorom jednoducho urobiť hotové zázraky. Do kúpeľne si preto určite nainštalujte LED bodovky. Pomocou nich viete vytvoriť silnejšie, alebo slabšie osvetlenie presne podľa toho, akú máte náladu. Navyše si viete nasvietiť iba niektoré časti miestnosti. Napríklad pri kúpeli iba vaňu a ak zatúžite po romantike, tak necháte svietiť iba jedno svetielko. Takéto LED svetlá sú praktické aj preto, že ich viete používať pri bežnom využívaní kúpeľne. O ich úspornej stránke snáď ani nemusíme hovoriť.

Nezabudnite na drobnosti
Sviečky, vonné lampy, pena do kúpeľa, či špeciálne kúpacie bomby. Ak si chcete zo svojej kúpeľne vytvoriť oázu pokoja, popustite uzdu svojej fantázii a spríjemnite si každý jej kút. Nezabudnite však ani na praktické hľadisko. Sviečky by mali byť umiestnené na bezpečnom mieste, no a úzky roh vane ním určite nie je. Zaobstarajte si radšej sklenené svietniky, v ktorých bude oheň bezpečne „ukrytý“. Ak sa rozhodnete používať vonné tyčinky, položte ich namiesto, kde padajúci popol nenarobí veľa neporiadku.

bodovky

Vôňa nadovšetko
Vonné lampy, či už olejové, alebo špeciálne aromalampy by nemali taktiež určite chýbať. Vôňa dokáže nielen navodiť príjemnú atmosféru, ale doslova liečiť. Tak napríklad levanduľa, citrón, alebo borovica pomáhajú odbúrať stres. Pokiaľ máte problémy s nespavosťou, siahnite po ružiach, či harmančeku. S celkovou slabosťou vám zas pomôže klinček, škorica, kardamon a rozmarín.