Otec na materskej dovolenke


Ak je niečo v našich hlavách odmalička zakorenené, tak je to to, že žena by sa mala vždy starať o svoje dieťa. Ohliadnuc od toho, že máme prípady, kedy žena svoje dieťa jednoducho odmietne. Verte však tomu, že aj keď sa tvárime veľmi otvorene, v hlave máme to, že po narodení dieťaťa má doma zostať hlavne matka. Matka by predsa mala byť tou osobou, ktorá sa o svoje dieťatko stará, nech sa deje čokoľvek. Preto sa tomu predsa hovorí aj materská dovolenka, no nie? Ale čo ak majú niektorí ľudia úplne iní názor? A čo ak by na materskej dovolenke nezostávala mama, ale otec?

fidget

Aký máte názor na to, keď sa o deti zostáva starať otec?
Na Slovensku takéto niečo prestáva byť neobvyklé a to je naozaj neuveriteľné a úžasné, no nemyslíte? Je veľmi ľahké každému ukázať, že toto zvládnu aj muži, no ako sa spoločnosť pozerá na matky, ktoré svoje dieťa nechajú „napospas“ osudu v rukách otca? V iných krajinách to je možno normálne, ale v tej našej? Asi sa na to skôr pozerajú veľmi skepticky. Ako to však vnímajú deti? Je pre nich rozdielne to, že žena ide do práce a otec zostáva doma a stará sa o ne?

holčička

Vidia deti nejaký rozdiel?
Deti sú naozaj veľmi flexibilné a je im v podstate jedno, kto s nimi doma zostane, hlavné je, že sa o ne niekto postará, no nemáme pravdu? Ekonomické dôvody však neoklamete. Keď raz žena zarába vo svojej práci oveľa viac, ako zarába muž, je priam logické, že ide do práce ona. Mnohé ženy to však znášajú veľmi ťažko. Byť mamou predsa pre mnohé z nás znamená, že zostávajú doma a že sa o svoje dieťa skutočne príkladne starajú. Tak to máme jednoducho v hlave a vidina peňazí nám to asi len veľmi ťažko zoberie. Občas sa to však inak vyriešiť jednoducho nedá. Iné riešenie sa nenájde a zase byť doma s ocinom predsa nie je až taká hrôza, no nie? Aspoň si to vyskúša a zistí, o čom to celé je.