Označenie tvare na fotkách


Ø  Ak pridáte fotku na Sociálnu sieť Facebook , máte možnosť označiť svojho priateľa ktorý sa na tej fotke nachádza . Teda mohli ste ho označiť že bol s vami na danom mieste v určitom čase. . Čo nie až taký problém a skôr to bolo k niečomu užitočné teda dali ste ostatným vedieť že daný človek bol s vami .

umělá inteligence
 
Teraz však Facebook prichádza z niečím čo môže šokovať  všetkých používateľov Facebooku . Teda našťastie zatiaľ  okrem Európy a Kanady. Ak pridáte na túto sociálnu sieť fotky , automaticky začne detegovať a snímať tvare , a z vašich priateľov vyhľadá tých ktorý sa na nich nachádzajú , bez toho aby ste to urobili sami.

binární
 
Ø  Aj keď je to len obyčajná blbosť , ktorá vyzerá na prvý pohľad neškodné , môže ísť o problém ktorý Vám bude postupne vadiť. Pretože ak niekto nechce aby bol na danej fotke označení , a Facebook ho označiť môže ísť o problém , ktorý budem postupne narastať a dostáva sa do určitých fáz. No má to ešte jeden problém , a to taký že ak Vás Facebook bude vedieť označovať , bude vedieť o vás všetko . Teda Vašu adresu , osobné informácie  a všetko čo na túto sociálnu sieť pridáte.
 
Avšak na tento problém môže byť riešenie. Ak Facebook označí Vás alebo Vášho priateľa bez toho aby ste o to vedeli z môžete sa , alebo dotyčnú osobu odhlásiť z označenia , pripadne môžete nahlásiť označenie ako nevhodné. Ale ako som už povedal u nás na Slovensku nič také zatiaľ  nie je , ale je dobré aby ste sa pripravili na všetko čo si pre Nás Facebook ešte pripraví.

fcb
 
Ø  Za rozpoznanie a označenie tvare môže umelá inteligencia. Ak však dovolíme tejto umelej inteligencii aby nám skenovala tvár , môže použiť tieto informácie prakticky kdekoľvek a kedykoľvek  a niekto to môže zneužiť proti ľuďom. Je dobré že zatiaľ u nás takéto nie je , ale ak príde buďte opatrní , pri označovaní tvare . Pretože umelá inteligencia si to rýchlo zapamätá a nebudete ani o tom vedieť a môže to použiť proti nám.