So spoľahlivou moto prilbou zvládnete všetky trasy

Jazdu na motorke si prakticky nemôžeme predstaviť bez toho, aby na hlave jazdca nechýbala spoľahlivá prilba. Nejde len o to, že tento doplnok poskytuje ochranu hlavy pre možným pádom, ale pokiaľ ide napríklad o vyklápacie či takisto integrálne AGV prilby, tie nám zároveň poskytnú potrebný komfort pri jazde vo vyššej rýchlosti.

  • Tieto vlastnosti športových prilieb vysokej kvality ocenia najmä tí, čo preferujú jazdu na športovej, respektíve výkonnejšej a rýchlej motorke.

motorka, výfuk

Ak naopak vravíme napríklad o jazde po meste na malom skútri, viac praktickou a cenovo výhodnejšou alternatívou bude obyčajná otvorená prilba. Na druhej strane integrálne helmy či tzv „integrálky“ chránia kompletne celú hlavu vrátane tváre, čím sú preferovanou možnosťou pre jazdu vo vyššej rýchlosti. Prekážkou tak nebude ani nárazovosť vetra do očí a tváre, zmena počasia, kamienky a samozrejme ani lietajúci hmyz.

K dokonalosti to tiahnu helmy vyklápacie, známe aj ako „vyklápačky“.

  • Sú tým najlepším kompromisom, ktorý kombinuje praktickú stránku otvorenej prilby a zároveň spoľahlivé zabezpečenie s komfortom pri jazde, ktorú poskytujú tie integrálne.

motorkár, čierna motorka

Sympatický rozdiel oproti uzavretým „integrálkam“ v tomto prípade spočíva v možnosti odklápania predného krytu. To so sebou prináša funkčné a oceniteľné stránky, najmä ak je pred vami dlhšia trasa a vy si napríklad potrebujete zavolať, napiť sa, niečo zajesť, či porozprávať sa so spolujazdcami a načerpať čerstvý vzduch. Nemusíte zakaždým dávať prilbu dole z hlavy, ale stačí len jednoduché odklopenie prednej časti.

Z celkového hľadiska má dnešný motorkár možnosť vyberať prilbu z niekoľkých kategórií.

Tie najznámejšie ako otvorené, integrálne a výklopné sme už spomenuli, no sú tu aj tie, čo spadajú do kategórie motocross ako aj tie, čo sú vhodné pre štýl jazdy typu enduro. Výber je samozrejme vhodné prispôsobiť podľa motorky, ale aj trasy a štýlu jazdy, ktorý je vám najbližší.