Super Smartphon od Nokie


·         Tento smartphon nájdete vo veľkej krabičke ktorú ste mohli vidieť ešte v minulých modeloch. Na prednej strane je smartphon z logom výrobcu.
V balení je Usb – C konektor,1,5 Ampérová zásuvka , slúchadlá , uhla na vsunutie sim karty a papierová dokumentácia.

 chytrý telefon a sluchátka
·         Celé zariadenie je celokovové v pomerne tenkom prevedení.  Nemusíte sa však báť  že keď uchopíte smartphon že ho poškodiť alebo praskne. Telo je odolné  a nebude počuť žiadne zvuky či ohýbanie sa po dotyku. Rozmery smartphonu  sú 151,5 x 73,7 x 7,9 mm a váha je 160 gramov , no na pocit je tašky. Dospelí je chránený ochranným sklom Gorila Glass 5 Anna IPS displej. Pod ním nájdeme aj čítačku odtlačkov a dve hardvérové tlačidlá pre ovládanie kroku späť a multitasking. Hore nad displejom nájdeme aj fotoaparát teda predná kamera , reproduktor na telefonovanie a logo výrobcu a LED dióda.
firma Nokia

·         Vrátené sa späť ešte ku displeju. Ten má 5,3 IPS panel s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov a pomerom strán 16:9. Ide o veľkolepý displej s dobrým podaním farieb a ostrým displejom. Pri tomto displeji nebudete mať problém zobrazovaním na slnku. O výkon sa postará osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 835, sekunduje mu grafika Adreno 540.  A vďaka týmto technológiám nebudete mať starosti zo zasekávania , či spomalením smartphonu. O čistý a bez zasekol chod sa postará operačná pamäť rám ktorá má 4 GB a vnútorná pamäť obsahuje 64 GB. Pozor ale z tejto planéte využijete len 56 GB. Ak by ste mali málo miesta , pamäť si môžete rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD až do 256 GB.

nová Nokia

·         Zadný fotoaparát ponúka dvojicu 13- tých megapixelov s automatickým zaostrovaním a clonov. Jeden fotoaparát je čiernobiely a druhý monochromaticky. Môžete si vybrať ktorý z nich budete používať a video môžete nahrávať v 4K rozlíšení . Predný fotoaparát má takisto 13 MPX s funkciou rozpoznávanie tváre a automatickým fókusom. Výdrž batérie pri bežnom používaní by mala byť jeden deň pri kapacite 3090 mAh.no ak smartphon budete používať menej batéria dokáže vydržať 2 až 3 dní bez nabíjačky. Ak sa pýtate koľko Vás bude vlajková loď od Nokie štát , tak odpoveď je jasná . Cena smartphonu sa pohybuje na slovenskom trhu okolo 599 eur. No za túto cenu dostane poriadne výkony nadupaný smartphon ktorý stojí za kúpu. ( Obrázky sú ilustračné ) Miki.