Trojica najodvážnejších podnikateľov roku 2018

Elon Musk
Generálny riaditeľ:SpaceX a Tesla
Odvážny ťah: všetky doposiaľ realizované aktivity
Nemožno popierať, že Elon Musk je vizionár. Ale spoločnosť Tesla je taktieždobre známym neporiadkom – od výroby, odchod vedúcich pracovníkov až po zapojenie do vyšetrovania SEC. Ale v roku 2018 jeho spoločnosť SpaceX úspešne spustila svoju prvú obrovskú raketu (a potom rezervovala prvého cestujúceho na výlet okolo mesiaca), jeho technológia hyperloop uzavrela zmluvu s mestom Chicago a jeho batéria Gigafactory dosiahla taktiež úspechy a nové rozmery v oblasti technológií.
V súlade s dych berúcou ctižiadosťou jeho pátrania musel Musk určite trpieť mnohými osobnými a technickými neúspechmi na svojej ceste, ale napriek tomu by si všetci podnikatelia mali pamätať slová Steva Jobsa, odvážne podnikanie je nepríjemné, je to zložitý komplex, a len šialení a odvážni ľudia ho dokážu doviesť do úspešného konca.

auto

Franco Brockelman
Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ:Releaf
Odvážny ťah:meranie účinkov marihuany
Matka Franco Brockelmana chcela používať konope, aby utíšila svoju bolesť v súvislosti s artritídou, ale nevedela, ktorá odroda by bola najlepšia. Pretože marihuana je stále značne obmedzená, výskumné organizácie sankcionované vládou čelia pohoršovaniu, keď sa pokúšajú študovať jej účinky. Brockelman sa rozhodol vyplniť prázdnu oblasť vytvorením aplikácie Releaf, ktorá zhromažďuje údaje v reálnom čase od používateľov, ktorí sa zaregistrovali. Jeho služba potom pomáha identifikovať, ktoré odrody lekárskej marihuany môžu byť najlepšie pre chorobu jednotlivca. Jeho hlavným, najodvážnejším cieľom je dosiahnuť najväčšiu a najkomplexnejšiu pozorovateľskú štúdiu a údaje o účinnosti konope na svete.

marihuana

Mary T. Barra
Generálna riaditeľka: General Motors
Odvážny ťah:preteky proti Tesle
Generál Motors je jedným z najstarších výrobcov automobilov v Amerike. Pod vedením Mary T. Barry, jedinej ženy na čele špičkovej spoločnosti Fortune 500, sa GM zameriava na autonómne riadenie a zdieľanie áut a hovorí o konečnom cieli zníženia havárií, emisií a dopravných zápch. Začiatkom roka získala GM Cruise šesťdňovú investíciu vo výške 2,25 miliardy dolárov z japonského SoftBank Vision Fund, ktorý je najväčším akcionárom spoločnosti Uber. Je to signál, že priemyselný gigant nemá v záujme len držať krok s inováciami na úrovni Silicon Valley, ale súčasne ho vedie.